1N4004-AP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
1N4004-AP
JLCPCB Part #
C2975479
Package
DO-41
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1A 1V@1A 30A 400V 5uA@400V DO-41 Diodes - General Purpose ROHS