EKZN160ETD152MJ20S
MFR.Part #
EKZN160ETD152MJ20S
JLCPCB Part #
C2972650
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 1500uF 16V 2.5A@100kHz 20mm 5mm ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS