EGPD350EIJ182MK25H-CAR
MFR.Part #
EGPD350EIJ182MK25H-CAR
JLCPCB Part #
C2972584
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-40℃~+135℃ 12.5mm 1800uF 25mm 3.48A@100kHz 3000hrs@105℃ 35V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS