ME2188A28M3G
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
ME2188A28M3G
JLCPCB Part #
C359101
Package
SOT-23
Description
-20℃~+70℃ 1 15uA 1A 2.8V 250kHz 900mV~5V Boost Boost Built-in Fixed Yes SOT-23 DC-DC Converters ROHS