YJG100G08A
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
YJG100G08A
JLCPCB Part #
C2942430
Package
PDFN-8L(5x6)
Description
1 N-channel 100A 152W 3.6mΩ@10V 3V 5.666nF 7.5pF 73nC@10V 80V 860pF N-Channel PDFN-8L(5x6) MOSFETs ROHS