YJG40P03A
MFR.Part #
YJG40P03A
JLCPCB Part #
C2942380
Package
DFN-5(5.1x6.1)
Description
-55℃~+150℃ 2.152nF 2.8V 242pF 24mΩ@4.5V 30V 40.1nC@10V 40A 45W P-Channel DFN-5(5.1x6.1) MOSFETs ROHS