SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C356789
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 23.3A 40V 44.4V 64.5V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS