SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C356760
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 1uA 23.1A 26V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS