SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C2938922
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 20.5A 23.3V 29.2V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS