SMAJ12CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMAJ12CA
JLCPCB Part #
C353487
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 1uA 20.1A@10/1000us 400W@10/1000us TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS