SMBJ48CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ48CA
JLCPCB Part #
C353355
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 48V 58.9V 600W@10/1000us 7.8A 77.4V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS