SMBJ8.5CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ8.5CA
JLCPCB Part #
C353328
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 390pF 41.7A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS