SMBJ90CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ90CA
JLCPCB Part #
C353322
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 111V 146V 1uA 390pF 4.1A 600W@10/1000us 90V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS