WL2855K33-3/TR
MFR.Part #
WL2855K33-3/TR
JLCPCB Part #
C2931320
Package
SOT-89-3L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V@(500mA) 12V 1uA 3.3V 500mA 54uVrms 70dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS