WL2808E25-5/TR
MFR.Part #
WL2808E25-5/TR
JLCPCB Part #
C2931311
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 2.5V 300mA 5.5V 75dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS