78L09-150
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
78L09-150
JLCPCB Part #
C347271
Package
SOT-89-3
Description
-20℃~+120℃@(Tj) 1 1.7V 150mA 24V 2mA 44dB@(120Hz) 49uV 9V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS