BTB12-600BRG(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
BTB12-600BRG(UMW)
JLCPCB Part #
C30167277
Package
TO-220B
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 120A@50Hz 12A 50mA 600V 60mA TO-220B Thyristors (SCR)/Modules ROHS