CJ78L15-TA
MFR.Part #
CJ78L15-TA
JLCPCB Part #
C2910398
Package
TO-92-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 15V 35V 39dB@(120Hz) 6.5mA 82uV Fixed Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS