BZX584B16
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZX584B16
JLCPCB Part #
C2910114
Package
SOD-523
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.68V~16.32V 150mW 16V 200Ω 40Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS