SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C338784
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 11.3A 1uA 33V 36.7V 53.3V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS