AP50N06K
Extended
Manufacturer
ALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor)
MFR.Part #
AP50N06K
JLCPCB Part #
C2903768
Package
TO-252-2L
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.65V 1.92nF 185pF 20mΩ@10V 36nC@10V 50A 60V 60W 80pF N-Channel TO-252-2L MOSFETs ROHS