MBR10200DY
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
MBR10200DY
JLCPCB Part #
C2898974
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 10A 150A 200V 50uA@200V 920mV@10A TO-252 Schottky Diodes ROHS