SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C2890441
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 15.4A@10/1000us 16V 19.7V 1uA 26V 400W@10/1000us Bidirectional ESD IEC 61000-4-2 SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS