SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C330065
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 20.6A 20V 29.2V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS