SMBJ15CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ15CA
JLCPCB Part #
C330064
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 24.6A 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS