LP2951ACSDX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP2951ACSDX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2876143
Package
WSON-8-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 120uA 3.3V 30V 430uVrms 600mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WSON-8-EP(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS