CJU20N06A
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CJU20N06A
JLCPCB Part #
C2847903
Package
TO-252-2L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.7nF 120pF 2.5V 20A 36nC@10V 40W 50mΩ@4.5V 60V N-Channel TO-252-2L MOSFETs ROHS