JK-SMD250L/16V
MFR.Part #
JK-SMD250L/16V
JLCPCB Part #
C2830286
Package
SMD,8x5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.8mm 1.5W 100A 16V 16s 2.5A 20mΩ 5.44mm 5A 7.98mm 85mΩ SMD,8x5mm Resettable Fuses ROHS