CJ6101A28M
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CJ6101A28M
JLCPCB Part #
C2829337
Package
SOT-23-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 110mV 2.8V 300mA 50dB@(1kHz) 700nA 8V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS