BZT52C27W
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
BZT52C27W
JLCPCB Part #
C2763581
Package
SOD-123W
Description
100nA@18.9V 25.1V~28.9V 27V 500mW 80Ω SOD-123W Zener Diodes ROHS