SGM40HF12A1TFD
Extended
Manufacturer
Hangzhou Silan Microelectronics
MFR.Part #
SGM40HF12A1TFD
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.2kV 117ns 2.2mJ 2.6V@20A,15V 40A 413nC@40A,±15V 425ns 5.5V@250uA 6.58nF@25V 611ns 9.3mJ IGBT Module - IGBT Transistors / Modules ROHS