1.5SMC6.8CA
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
1.5SMC6.8CA
JLCPCB Part #
C2758567
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.5V 143A 1mA 5.8V 6.45V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS