MCG60N06YHE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCG60N06YHE3-TP
JLCPCB Part #
C26691506
Package
DFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.666nF 1.6V 18pF 34.5nC@10V 4.6mΩ@10V、6.4mΩ@4.5V 500pF 60A 60V 60W N-Channel DFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS