MVK16V100UF6.3*6
Extended
Manufacturer
SamYoung Electronics
MFR.Part #
MVK16V100UF6.3*6
JLCPCB Part #
C2693600
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 16V 6.3mm 6mm 85mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS