AMS1117-2.5 SOT-89
Extended
Manufacturer
Slkor(SLKORMICRO Elec.)
MFR.Part #
AMS1117-2.5 SOT-89
JLCPCB Part #
C2690336
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(800mA) 18V 2.5V 60dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS