5.0SMDJ85CA
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
5.0SMDJ85CA
JLCPCB Part #
C2688203
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 104V 137V 1uA 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 85V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS