5.0SMDJ33A
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
5.0SMDJ33A
JLCPCB Part #
C2688201
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 1uA 33V 40.6V 53.3V 5kW@10/1000us 93.9A@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS