2.0SMBJ58CA
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
2.0SMBJ58CA
JLCPCB Part #
C2688194
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1 1uA 21.37A@10/1000us 2kW@10/1000us 58V 71.2V 93.6V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS