SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C2688173
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1 16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS