SMAJ28CA
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
SMAJ28CA
JLCPCB Part #
C2688162
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1 1uA 28V 34.4V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS