SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C2688159
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1 15.4A@10/1000us 16V 19.7V 1uA 26V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS