ME6118A25B3G
Extended
Manufacturer
MICRONE(Nanjing Micro One Elec)
MFR.Part #
ME6118A25B3G
JLCPCB Part #
C2681679
Package
SOT-223-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 18V 2.5V 53uA 790mV@(800mA) 800mA Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS