SSP1117-1.2V
Extended
Manufacturer
Shanghai Siproin Microelectronics
MFR.Part #
SSP1117-1.2V
JLCPCB Part #
C277890
Package
SOT-223
Description
-20℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 1.5V@(1A) 1A 20V 2mA Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS