RP401K501A-TR
Extended
- Manufacturer
- Nisshinbo Micro Devices Inc.
- MFR.Part #
- RP401K501A-TR
- JLCPCB Part #
- C2470844
- Package
- DFN(PLP)1820-6
- Description
- -40℃~+85℃@(TA) 1 1.2MHz 500mA 5V 600mV~5.5V Boost Boost Built-in Fixed No DFN(PLP)1820-6 DC-DC Converters ROHS