RP401K501D-TR
- MFR.Part #
- RP401K501D-TR
- JLCPCB Part #
- C2470797
- Package
- DFN-6-EP(1.8x2)
- Description
- -40℃~+85℃@(TA) 1 1.2MHz 500mA 5V 600mV~5.5V Boost Boost Built-in Fixed No DFN-6-EP(1.8x2) DC-DC Converters ROHS