AFC226M16C12T-F
MFR.Part #
AFC226M16C12T-F
JLCPCB Part #
C2442969
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8Ω 1000hrs@105℃ 16V 22uF 71.25mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS