AVEZ157M16X16T-F
MFR.Part #
AVEZ157M16X16T-F
JLCPCB Part #
C2442931
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 150uF 16V 204mA@120Hz 500mΩ ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS