AVE337M06E16T-F
MFR.Part #
AVE337M06E16T-F
JLCPCB Part #
C2442925
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.41Ω@120Hz 155mA@120Hz 2000hrs@85℃ 330uF 6.3V ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS