HZC476M035D16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
HZC476M035D16T-F
JLCPCB Part #
C2442803
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 35V 4000hrs@125℃ 47uF 6.1mm 6.3mm 60mΩ 90mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS