MBR20150
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
MBR20150
JLCPCB Part #
C260270
Package
TO-220-2
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 150V 1mA@150V 20A 250A 950mV@20A TO-220-2 Schottky Diodes ROHS